Çelik Hasır Nakliye Ve Taşıma

Çelik hasır, S220 çeliğinden soğuk çekme yöntemiyle elde edilir. Bu nervürlenerek imal edilen çelik hasırın birçok kullanım alanı vardır. Bundan dolayı, taşınması ve nakli ekstra dikkat gerektirir.

Bu sebeple, çelik hasır nakliye ve taşımacılık hizmeti alanında uzman firmalar tarafından yerine getirilir. Adana’da ve Gebze’de bu hizmeti sunan firmaların nelere dikkat ettiklerine birlikte bakalım.

Çelik Hasır Nedir Ve Nerelerde Kullanılır?

Çelik hasırlar, farklı tekniklerle çelikten elde edilen yüksek mukavemete sahip bir malzemedir. Bu malzemeler, özelliklerinden dolayı geniş bir kullanım alanına sahiptir. Genellikle;

 • Perde duvarı
 • İstinat duvarı
 • Döşeme
 • Temel
 • Saha betonu
 • Tünel ve galeriler

Çelik hasırlar, inşaat, yol ve baraj yapımında kullanılır. Kritik önemdeki bu malzemenin taşınması da haliyle önemli geliyor.

Çelik Hasır Nakliye ve Taşımacılığı Nasıl Olmalı?

Adana çelik hasır nakliye ve taşıma hizmeti veren Keser Nakliyat, uzmanlığı sayesinde müşterilerin tercihi olabiliyor. Çelik hasırın, öncelikle güven içinde taşınması gereklidir. Aynı şekilde, depolanması sürecinde de güvenlik önem taşır. Çelik hasır, su, nem gibi unsurlardan uzak tutulmalıdır. Dikkat edilmesi gereken başlıca unsurlar;

 • Çelik hasırlar, çarpma ve darbelerden korunmalı
 • Rutubetten korunmalı
 • Çelik hasır en uygun araçlar kullanılarak nakil edilmeli
 • Çelik hasırlar, düzenli olarak kontrolden geçirilmeli

Bu unsurları yerine getiren bir firma, dünya standardında bir hizmet sunuyor demektir. Müşteri, ürünün kısa sürede teslim edilmesiyle beraber, ürünün zarar görmemiş olmasını önemsiyor.

Çelik Hasır Taşımacılığ​​​ı Nasıl Yapılır?

Gebze çelik hasır nakliye ve taşıma hizmeti sunan firma, en opsiyonel çözümler için çaba harcıyor. Çelik hasırlar;

 • Q Tipi
 • R Tipi

Olmak üzere ikiye ayrılıyor. Q tipi çelik hasır, 150×150 mm’den ve metrekarede 1.70 kg ağırlıkla başlıyor. R tipi çelik hasır ise, 150×250 mm ve metrekarede 1.33 kg ağırlıkla başlıyor. Müşteriler, ihtiyacına uygun olanı uygun miktarda satın alıyorlar. Halile tonaj ve malzeme özelliği değişiyor.

Bu aşamada, Keser Nakliyat‘ın araç çeşitliliğinin önemi ortaya çıkıyor. Çelik hasır taşımacılığında, malzemenin ağırlığına ve boyutlarına göre farklı taşıma yöntemleri kullanılır.

Örneğin, küçük ve hafif çelik hasırlar; kamyonet veya kamyon gibi araçlarla taşınabilir. Daha büyük ve ağır çelik hasırlar ise, treyler veya vinç gibi araçlarla taşınır.

Çelik Hasır Nakliye Ve Taşıma

Çelik Hasır Nakliye Sırasında Nasıl Muhafaza Edilir?

Çelik hasır nakliye ve taşımacılık hizmeti son derece titizlikle yerine getirilmesi gerek bir iştir. Bu, müşteriler açısından oldukça dikkat edilen bir konudur. Bu sebeple, çelik hasırların taşınması sırasında zarar görmemesi adına bazı tedbirler alınır. Bunlar;

 • Paketleme malzemesi kullanılır
 • Paletlerden yararlanılır
 • Naylon kullanılır
 • Kargo veya streç film kullanılır

Bu tedbirler sayesinde, çelik hasırlar savrularak, darbe almaz ve zarar görmezler. Çelik hasırlar, sağlam malzemeler olsa da çarpma ve darbe durumunda hasar görebiliyorlar.

Adana Çelik Hasır Taşımacılık Hizmeti

İnşaat sektörü, ülkemizin en popüler sektörü devam ediyor. Kamu ve özel sektör sürekli yeni projelere başlıyor. Bu durumda, geniş bir kullanım alanına sahip olan çelik hasırlar oldukça talep görüyor.

Bu ürünlerin taşınması konusunda ise, adana çelik hasır nakliye ve taşıma hizmeti veren firmaya güveniliyor. Müşteri beklentilerini bilen firma, uygun çözümlerle bu beklentileri karşılıyor.

Çelik Hasır Taşımacılık Hizmeti: Gebze

Türkiye’nin sanayi bakımından en gelişmiş bölgesi hiç şüphesiz Marmara Bölgesi’dir. Bu bölgemizde, yeni inşaat projeleri, yol veya köprü gibi projelerin temeli atılıyor. Bu bölgede ortaya çıkan çelik hasır taleplerine Gebze çelik hasır nakliye ve taşıma hizmeti veren firma çözüm sunuyor. Keser Nakliyat‘ ın, ürünleri, hızlı ve sağlam bir şekilde teslim ediyor olması, müşteri memnuniyeti sağlaması bakımından önemlidir.