Planlı Proje Taşıması Ve Nakliyesi

Planlı proje taşıması ve nakliyesi, özellikle ağır hacimli eşyaları taşınmasında kullanılan bir taşımacılık yöntemidir. Planlı proje taşıması nakliyesinde kullanılan eşyalar genel olarak kamu ve özel sektörde kullanılan donanımlardan oluşur.

Proje lojistiği taşımacılık operasyonlarının yanı sıra müşteriden gelen dağıtım, depolama gibi karışık lojistik işlemleri kapsar. Proje lojistiklerinin herhangi bir yedeği bulunmaz. Müşteriler projenin kendine özgü olmasını ve istekleri doğrultusunda olmasını ister.

Keser Nakliyat, taşıması yapılacak malzemenin özelliklerini, monte işlemlerini iyi bir şekilde bilmesi, müşteri ile beraber iş birliği içinde olması ve bu konuda uzman olması gerekir.

Planlı Proje Taşıması ve Nakliyesi Sırasında Önemli Olan Faktörler Nelerdir?

Bu işte en önemli faktörler arasında takım çalışması yer alır. Risk yönetimi planı yapmakta bu işte son derece önemlidir. Hasar ve kaza tahminleri yapılmalıdır. Transfer yapılırken malzemelerinin hiçbirine zarar gelmemelidir. Bu yüzden Gebze planlı proje taşıması ve nakliyesi bu konuya ayrı bir özen gösterir.

Planlı Proje Taşıması Ve Nakliyesi

Proje Lojistiğinde Sigortanın Önemi

Proje lojistiğinin bir diğer önemli konusu da sigortadır. Sigorta olmazsa ve bununla da beraber malzemelere herhangi bir zarar gelirse firma müşterisini kaybeder. Bu yüzden Gebze planlı proje taşımacılığında müşterinin memnuniyeti için ekipler malzemelere gözü gibi bakarlar. Zarar gelmemesi için her tedbiri alırlar.

Planlı Proje Taşıması ve Nakliyesinde Güzergâhın Önemi

Kullanılacak güzergâhın da önemi oldukça fazladır. Deniz yolu ve demir yolu taşımalarında özel düzeneğe ve taşıma kap araçlarına ihtiyaç duyulur. Karayolunda ise çok akslı özel araçlara ihtiyaç duyulur. Bu yüzden bu tür ihtiyaçları karşılamak için Gebze planlı proje taşıması ve nakliyesi her ihtiyacı karşılar.

Burada dikkat edilmesi gereken unsurlar Liman terminal kapasitesi geçişi yapılacak tüneller, otoyolu, köprü, kavşak, üst geçit yükseklikleri, ağırlık kaldırma kapasitesi, yol şerit sayısı ve trafik yoğunluğu gibi hususlara oldukça fazla dikkat etmek gerekir.

Karayolu Taşımasında Kullanılan Araçlar

Karayolu taşımalarında “kırkayak” adı verilen dört dingile sahip araçlar tercih edilir. Bu araçların çok fazla seçeneği bulunur. 6×4, 6×6, 8×4, 8×6 8×8, 10×4, 10×6 ve 10×10 gibi çok sayıda kırkayak seçeneği vardır.

Türkiye’de en çok kullanılan seçeneği ise 6×4 çekici tipidir. 6×4 çekici tipine sahip olan araçların aksları, motor ve şanzımanı, fren sistemleri gibi özellikler kendisine özgüdür. Taşıması 8×4 ile yapılması gereken eşya maliyetlerden sakınmak için 6×4 gibi düşük kapasiteye sahip olan araçlar ile taşınır. Bu ise çok büyük bir hatadır.

Adana’da Verilen Planlı Proje Taşımacılık Hizmetleri

Aynı hizmeti Adana’da da veren firma Adana bölgesinde de müşterilerinin çözüm ortağı olmayı amaçlıyor.

Bu yüzden Adana planlı proje taşıması ve nakliyesi müşteri memnuniyetini ön planda tutarak şu hizmetleri veriyor;

  • Rafineri ve yakıt işleme tesisleri taşıması
  • Fabrika, enerji santralleri ve boru hattı taşımacılığı
  • Buhar ve gaz türbin taşımacılığı
  • Ağır ve gabari yük taşımacılığı
  • Anahtar teslim proje çözümleri ve bunların yönetimi

Bu tür hizmetleri Gebze’de verdikleri gibi Adana’da verirler. Burada müşteri memnuniyeti her şeyden önce geldiği için yüzde yüz memnuniyet oranı yakalamak için çalışmalarını sürdürürler.

Proje İnşaat Lojistiğinde Kullanılan Araçlar

Firma hem Gebze de hem Adana planlı proje taşıması ve nakliyesi yaparken ağır yük taşıma araçlarını kullanıyor. Bu araçlar ise 45 ton kapasiteden 300 tona kadar yük taşıyabilirler. Görmüş olduğunuz gibi proje inşaat lojistiği hakkında yer alan bilgiler bu şekilde yer alıyor. Keser Nakliyat, hem Gebze hem Adana’da proje inşaat lojistiği faaliyetlerini sürdürüyor.