Sanayi Makina Ekipman Ve Otomasyon Taşıma Nakliye

Sanayi makine ekipman ve otomasyon taşıma nakliye işlemleri, diğer ambalajlı ürünler veya dökme ürünler gibi taşınamaz. Sanayi makine ekipmanları ve otomasyon ürünlerinin nakliyesinde, araçların taşınacak ekipmanlara uygun olması, genişlik, uzunluk ve tonaj gereksinimlerini karşılaması gerekir. Bununla birlikte araç sürücülerinin yeterli belgelere sahip ve tecrübeli olması gerekir.

Adana sanayi makina ekipman ve otomasyon taşıma nakliye, müşteri firma gereksinimlerini değerlendirerek ve projeye sadık kalarak başlangıç noktasından, bitiş noktasına kadar nakliye sürecini takip eder. Varış noktasında sorunsuz teslim işlemleri ile nakliye süreci tamamlanır.

Sanayi Makine Ekipmanları Ve Otomasyon Taşıma Nakliye İşlemleri Nedir?

Sanayi makine ekipmanları ve otomasyon yükü çok fazla farklılık gösterir. Nakliyesi gereken bazı ürünler, küçük parçalara ayrılabilir ve ambalajlanabilir. Bu türden taşımalarda genellikle pek sorun çıkmaz.

Ancak bazı otomasyon ve sanayi ekipmanlarının montajı üretim sahasından gerçekleşir ve bunların bir bütün olarak lojistik sahasına veya montaj sahasına nakledilmesi gerekir. Bu türden nakliye işlemlerinde ise yüksek kapasiteli nakliye işlemlerine ihtiyaç duyulur.

Gebze sanayi makina ekipman ve otomasyon taşıma nakliye, ambalajlanmış otomasyon ve makine ekipmanlarının nakliyesini üstlenebileceği gibi, parçalarına ayrılamayan ağır tonajlı ve büyük hacimli ekipmanların nakliyesini de gerçekleştirebilir.

Sanayi Makine Ekipmanları Ve Otomasyon Taşıma İşlemleri Nasıl Gerçekleşir?

Sanayi makine ekipmanları ve otomasyon taşıma işleminin gerçekleştirilebilmesi için, yükleme konumunun, yük boşaltma konumunun, geçiş güzergahlarının değerlendirilmesi gerekir. Ayrıca taşınacak her bir parçanın, tonaj, hacim, hassasiyet verilerin alınması gerekir. Bazı yükler standart olarak taşınabilirken, yüksek kapasiteli ürünlerin geçiş konumunun değerlendirilmesi, gerekli durumlarda alternatif geçiş güzergahlarının kullanılması gerekir.

Yüksek kapasiteli sanayi makine ekipmanlar ve otomasyon nakliye işlemlerinde;

  • Ekipmanların yüklenme konumundan, boşaltma konumuna kadar projelendirilmesi,
  • Gerekli izinlerin alınması,
  • Nakliye teknik şartnamesine uygun gerekli izinlerin alınması,
  • Zorunlu eskort hizmetlerinin planlanması,
  • Yükün risk durumuna göre, tüm ekipmanların uygun konumlarda hazır bulundurulması,
  • İklim ve arazi koşullarına uygun ekipmanların hazır bulundurulması,

Gibi önlemlerin önceden alınması gerekir. Tecrübeli ekip ve koşullara uygun araçlar, sanayi makine ekipmanları ve otomasyon taşımacılığını güvenli hale getirir.

Sanayi Makina Ekipman Ve Otomasyon Taşıma Nakliye

Sanayi Makine Ekipmanları Ve Otomasyon Taşımada Yükleme İşlemleri

Sanayi makine ekipmanlar ve otomasyon taşımalarında, yükleme konumu makinelerin üretim lojistik sahası olabileceği gibi, mevcut bir fabrikanın söküm sonrası taşıma işlemleri de olabilir.

Nakliye hizmeti alacak firma yükleme işlemlerini kendisi üstlenebileceği gibi, bu işlemleri nakliyeyi üstelenecek firmadan da talep edebilir. Bu gibi durumlarda, nakliye işlemleri projesine, yükleme işlemleri de dahil edilir.

Her durumda da, Keser Nakliyat yükleme sahasında hazır bulunarak, yükün dengeli yerleştirilmesi ve sabitleme işlemlerinin bir bütün içerisinde gerçekleştirilmesini sağlar. Bu sayede performans kaybı en aza indirilerek, olası yük kayma riskleri de ortadan kaldırılır. Yükleme işlemi gerçekleştikten sonra, yük boşaltma konumuna kadar tüm işlemler nakliye firması tarafından yürütülür.

Sanayi Makine Ekipmanları Ve Otomasyon Taşımada Yük Boşaltma İşlemleri

Sanayi makine ekipmanları ve otomasyon taşıma işlemlerinde, yükün boşaltma konumu da iyi değerlendirilmelidir. Özellikle yeni kurulan bir fabrikaya bu türden yük taşınacaksa, mutlaka yol kapasitesinin geçişlere uygun olması gerekir. Bazı fabrikaların kurulması için mücavir alanlar tercih edilir.

Bu türden makinelerin genellikle tonajlı ve büyük hacimli olması nedeniyle, gerekli durumlar için yol dolgu çalışmalarının yapılmış olması gerekir. Nakliye ekipleri tarafından yapılan incelemelerde sorun görülmediği durumlarda, yük varış noktasına sağlıklı bir şekilde ulaştırılır. Yük boşaltım işlemlerinin de nakliye firması tarafından üstlenilmesi durumunda, proje bir bütünlük içerisinde yürütülür.

Sanayi Makine Ekipmanları Ve Otomasyon Taşıma Süresi

Sanayi makine ekipmanları ve otomasyon taşımacılığı, nakliye eksper incelemelerinden sonra net olarak belirtilebilir. İhtiyaç duyulan nakliye işleminin kapasitesi, geçiş güzergahlarının riskli konumları, yük durumu, nakliye süresinin belirlenmesinde etkilidir. Konusunda deneyimli ve tecrübeli nakliye firmaları, yüke uygun araçlar ve deneyimli ekipleri ile planlanan sürede taşıma işlemini gerçekleştirirler.

Sanayi Makine Ekipmanları Ve Otomasyon Taşıma Nakliye Fiyatları

Sanayi makine ekipmanları ve otomasyon nakliye işlemlerinde fiyatlandırma, yükün kapasitesine, özel yük olmasına, tonajına göre belirlenir. Diğer nakliye işlemlerinde olduğu gibi, planlanan mesafenin uzunluğu ve müşterinin ihtiyaç duyduğu ek gereksinimler net olduğu durumlarda, fiyatlandırmalarda net olarak müşteri ile paylaşılabilir.